Chcesz tak żyć, widzieć tylko czubek swego fiuta? nie?

Temat: Zasiłek chorobowy-POMOCY!
Może znajdzie się tu jakaś fachura z przepisów zusowskich bo mam problem.Jak to jest z tym 100% płatnym zasiłkiem kobiety ciężarnej?
Zarabiam brutto najniższą krajową czyli obecnie 1317 zł, w ubiegłym roku 1276 zł.Od końca lutego br. przebywam na zwolnieniu chorobowym (5 mc ciąży).Zus niby bierze pod uwagę średnią z ostatnich 12 mcy przy obliczaniu podstawy zasiłku.Skoro na rękę dostawałam 954.96 za cały 2009 r. to dlaczego teraz na zwolnieniu kiedy chorobowe wypłaca mi już Zus na rękę otrzymuję 869 zł???Jak to się ma do 100% płatnego zasiłku?Czy mają na to wpływ zwolnienia chorobowe wystawiane przez lekarza na 28 dni?
Proszę jakąś przychylną osobę o pomoc i wyjaśnienie tego problemu.
Źródło: forumkadrowe.pl/viewtopic.php?t=3293Temat: Zasiłek chorobowy po okresie wypowiedzenia i działalność gospodarcza

  A w jaki sposób naliczana jest wyskość zasiłku chorobowego po ustaniu stosunku pracy?
Przyjmijmy dla uproszczena:
- pracownikowi kończy się umowa o pracę 31.07
- przed końcem lipca pracownik zachorował - zwolnienie do końca sierpnia
- średnie wynagrodzenie 10.000pln
Czy takim przypadku w sierpniu zus wypłaci 80% średnich zarobków (10.000pln), czy 80% średniej krajowej (ok 3.200pln)?
Czekam na odpowiedź i pozdrwiam
StarszyBrat
Źródło: forumprawne.org/showthread.php?t=56890


Temat: wynagrodzenie
wynagrodzenie
  Witam pracownik przebywal od marca 2006 na zwolnieniu lekarskim,najpierw otrzymywal wynagrodzenie za chorobe nastepnie zasilek chorob.,pozniej byl na macierzynskim, a nastepnie znowu na zwolnieniu chorobowym az do sierpnia b.r.
Wroicl nastepnie do pracy skladajac wniosek o zalegly urlop wypoczynkowy.
Wniosek o urlop zalegly zlozyl zaraz po zakonczonym L4, czyli nadal nie pracowal, poniewaz poszedl na urlop. Po zakonczonym urlopie zostanie skierowany na kontrolne badania lekarskie czy jest zdolny do pracy.

W zwiazku z powyzszym mam pytanie jak mam ustalic podstawe wynagrodzenia czesc zasilku chorobowego i kilka dni wynagrodzenia za urlop .Czy jest to jakas srednia , czy powinna byc to kwota wynikajaca bezposrednio z umowy o prace. Pracownik ma w umowie dot. wyngr zapis: czasowo-prowizyjne, nie niższe niz minimum ustawowe zgodnie z regulaminem (umowa na czas nieokreślny od 2001 r.)
Czy za dni urlopu i pozniej jak wroci do pracy moge wypłacać pracownikowi kwote wynikającą z umowy czyli najnizsza krajowa , wczesniej miala wyplacane zasilek chorobowe ze średniej i byl on dużo wyższy.

Prosze o odpowiedz
Źródło: forumprawne.org/showthread.php?t=13458